położony jest w Piechowicach przy ulicy Zamkowej 3. Kiedy dokładnie wzniesiono ten pałac – nie wiadomo. Wiadomo, że pierwszym udokumentowanym właścicielem był Johann Martin Gottfried burmistrz Jeleniej Góry. Pałac został gruntownie przebudowany w roku 1725 i służył jako reprezentacyjne pomieszczenia mieszkalne i manufaktura wybielająca len. Potem posiadłość przeszła w ręce Georga Friedricha Smitha (1741 r.), a w 1771 roku pałac przeszedł w ręce rodziny Hessów. Użytkowali oni go aż do 1945 roku. Ostatecznie Pałac Pakoszów został zakupiony przez Spółkę Bielarnia Hessa – potomków dawnych właścicieli i odnowiony z zachowaniem architektonicznych szczegółów i oddany do użytku w 2012 roku. Nowi właściciele odnowili obiekt z wielką pasją i zachowaniem architektonicznych szczegółów. Obecnie w pałacu jest 19 pokoi i apartamentów, których wystrój to połączenie nowoczesnego designu i historii. Pałac przyjmuje gości przez cały rok. Oprócz klimatycznych pokoi, goście mają do dyspozycji restaurację, basen, taras widokowy z leżakami, suchą saunę i masaże.
W północnej części pałacu znajduje się sala wyłożona w całości zabytkowymi kaflami sprowadzonymi z Delf. Wnętrze przeszło gruntowną renowację. To miejsce ważnych uroczystości, koncertów, przedstawień i wystaw. Odrestaurowane wnętrze przenosi gości w XIX wiek, z którego kanonów zaczerpnięte zostało to co ponadczasowe - klasyka i elegancja. Sala jest jedną z najbardziej oryginalnych na Dolnym Śląsku.
Pałac to jedna z najciekawszych renowacji w ciągu ostatnich 20 lat w Kotlinie Jeleniogórskiej. Otoczenie pałacu to również piękny park o powierzchni 15 hektarów.
Obecnie 300-letni Pałac należy do fundacji „Doliny Pałaców i Ogrodów”, jako obiekt chroniony - szczególnego dziedzictwa kulturowego, wchodzący w skład zabytkowych zespołów parkowo-pałacowych i dworskich w Kotlinie Jeleniogórskiej. W 2015 roku Pałac Pakoszów otrzymał prestiżową nagrodę Traveller's Choice Award 2015 dla najlepszego małego hotelu w Polsce. Z pałacu roztacza się wspaniały widok na średniowieczny zamek Chojnik i panoramę Karkonoszy. Goście mogą podziwiać malowniczą scenerią masywu Szrenicy.