Slide background

Rowerowe Olbrzymy

oficjalna nazwa jednokierunkowych wymagających szlaków rowerowych MTB. Trasy położone na terenie trzech gmin: Jelenia Góra, Piechowice i Podgórzyn. Przeznaczone są dla średniozaawansowanych i profesjonalnych górskich rowerzystów.
NIE JEST to miejsce dla rodzin z dziećmi. Zarówno podjazdy jak i zjazdy są zbyt trudne dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z kolarstwem górskim.
Nakaz jazdy w kasku , zalecane ochraniacze.
1. Pętla Piechowice (część zachodnia) - trasa między Michałowicami, Piechowicami, a Jagniątkowem (długość 19,5 km):
• Rokitnik - 5,081 km – techniczna pętla ze zjazdem do Cichej Doliny. Stromy singlowy podjazd, doprowadzi nas do sekcji zjazdowej po gigantycznych głazach, z wieloma dropami, uskokami, rockgardenami i technicznymi przejazdami. Skocznie, bandy, rollery – jest tu wszystko co zaawansowana trasa powinna posiadać.
• Leszy - 2,139 km – szybka pętla z płynnym zjazdem. Na zjeździe czeka na nas efektowna sekcja stolików oraz zakręty profilowane w celu zapewnienia większej płynności zjazdu.
• Skarbek - 2,406 km – pętla z wieloma technicznymi ściankami i przejazdami po kamieniach. Występują dropy, skocznie, rollery, ale również techniczne podjazdy na głazy. Część podjazdu wiezie niebieskim szlakiem turystycznym, więc uwaga w tym miejscu na pieszych.
• Zmora - 2,293 km - Pętla z wieloma technicznymi elementami takimi jak zjazdy z kamieni, dropy, rockgardeny. Występują również skocznie i zakręty profilowane.
• Doppler - 7,630 km – techniczna pętla, na którą składają się: techniczny trawers z licznymi rockgardenami i przejazdami po kamieniach, naturalny malowniczy podjazd przez bukowy las oraz zjazd typu flow z rolerami i stolikami. Znajduje się tu również sekcja techniczna z wieloma dropami, zakończona efektownym stolikiem