Slide background

Piechowice i Steinigtwolmsdorf – 775 lat historii i dorobku kulturowego
Piechowice und Steinigtwolmsdorf - 775 Jahre Geschichte und Kulturerbe

LOGO BILINGUAL Interreg Polska Sachsen 2021 2027 kolor

OFICJALNE OTWARCIE PROJEKTU Piechowice i Steinigtwolmsdorf— 775 lat historii i dorobku kulturowego

W ramach organizacji Dni Baby Wielkanocnej – imprezy miejskiej, której zadaniem jest przedstawienie tradycji wielkanocnych uroczyście rozpoczęliśmy realizację projektu współpracy transgranicznej z Gminą Steinigtwolmsdorf w ramach programu Interreg Polska – Saksonia 20021-2027.

W dwudniowym spotkania uczestniczyli seniorzy z obu gmin. Pierwszy dzień przeznaczony był na wspólne zapoznanie się i rozmowy dotyczące roli seniorów w życiu publicznym i sposoby ich aktywacji. Przykładem takiej aktywacji było przedstawienie przez jednego z seniorów jego pasji do uczestnictwa w koncertach muzycznych znanych na całym świecie artystów.

Drugi dzień upłynął w rytm muzyki ludowej i ukazania tradycji wielkanocnej dla szerokiej grupy mieszkańców Piechowic oraz gości z Niemiec. Dużym wydarzeniem był wspólny występ chórów z Polski i Niemiec, które wspólnie odśpiewały znaną na Łużycach pieśń regionalną. Urozmaiceniem występów ludowych był pokaz bardziej nowoczesnych tańców przez zespół KCB Steinigtwolmsdorf.

Już niedługo, bo 25 i 26 maja seniorzy z Piechowic odwiedzą swoich rówieśników w Steinigtwolmsdorf.